Úvod Média Tiskové zprávy Oznámení odběratelům města Příbrami

Oznámení odběratelům města Příbrami

Oznámení odběratelům města Příbrami

21. březen 2022

Ve dnech 21.3. - 3.4. bude na vodovodu města Příbram probíhat měrná kampaň pro zpracování generelu vodovodů.

Vážení odběratelé,

dovolujeme si Vás informovat, že ve dnech od 21.3. do 3.4. 2022 bude na vodovodu města Příbrami probíhat měrná kampaň pro zpracování generelu vodovodů. Pro účely měření bude v tomto období docházet ke změnám  ve směrech proudění vody a ke změnám rozsahu oblastí zásobených z jednotlivých úpraven vod.  

V důsledku těchto manipulací předpokládáme, že ve shora uvedeném termínu může dojít,  v některých odběrných místech ve městě Příbram, k přechodné změně organoleptických vlastností (chuť, pach, barva, zákal) vody, případně ke krátkodobému  zvýšení koncentrací železa či manganu v důsledku uvolnění korozních produktů a depozit ze stěn potrubí. Zároveň se může objevit i dočasné zakalení či zavzdušnění vody a během případných proplachů vodovodu i případný pokles tlaku ve vodovodu.

Možné bílé zabarvení je způsobeno bublinkami vzduchu rozptýlenými ve vodě a není nijak škodlivé. V tomto případě stačí vodu nechat několik minut “odstát“ a bude opět průzračná.

Žlutý až hnědý zákal či zabarvení mohou způsobit inkrusty a sedimenty (především oxidy železa, či manganu) uvolněné ze stěn potrubí v důsledku manipulací. Pokud by zhoršení kvality dodávané vody trvalo déle než několik hodin, nahlaste prosím tuto informaci  na naši zákaznickou linku 840 111 322; 601 275 275, abychom mohli co nejrychleji  zajistit obnovení vyhovující kvality dodávané pitné vody. 

 

Omlouváme se za případné komplikace.

Zákaznická linka

Bílá linka:

840 111 322 

Mobil:

601 275 275

Zasílací adresa:

Novohospodská 93

261 01 Příbram IX

 

datová schránka: mw2g7ve

 

Žádost o existenci inženýrských sítí

Potřebujete zjistit, zda na vašem pozemku jsou vodovodní a kanalizační sítě? Pak vyplňte žádost

a informace vám bude zaslána.

Rozbory vody

Akreditovaná laboratoř         

1. SčV, a.s. provádí rozbory pitných a odpadních vod.

Kalkulačka spotřeby vody

 estimez-conso-3.swf