Úvod Média Tiskové zprávy Ceny vody 2017

Ceny vody 2017

Ceny vody 2017

2. leden 2017

Ceny vody se v regionu spravovaném 1. SčV  skoro nemění.

Vodárenská společnost 1. SčV, a.s. provozuje několik desítek různých lokalit, z nichž každá má svoji vlastní kalkulaci vodného a stočného. Tyto kalkulace se navzájem velmi liší, protože vycházejí ze zcela rozdílných vstupních podmínek (rozsah, stáří a kvalita vodovodní a kanalizační sítě, typ a vzdálenost zdroje pitné vody, množství napojených obyvatel atd.).

 „Pokud jde o ceny vodného a stočného pro rok 2017, v naprosté většině případů zůstávají na úrovni roku minulého.“ uvedla Kristina Blaszczyková, tisková mluvčí 1. SčV, a.s. Během listopadu a prosince proběhl proces schvalování navrhovaných kalkulací zastupitelstvy obecních úřadů. Z významných lokalit provozovaných 1. SčV jsou schváleny ceny vodného a stočného v Příbrami a Sedlčanech – v obou městech zůstane celková cena za vodné a stočné stejná. V dalších větších lokalitách (Říčany, Mníšek pod Brdy) kalkulaci automaticky počítá finanční model, který zohledňuje celkové skutečné náklady roku 2016. I v těchto městech zůstanou ceny zachovány.

„K mírnému zvýšení ceny tak zřejmě dojde jen v několika menších obcích v okolí Prahy, z důvodu navýšení ceny vody dodávané z vodní nádrže Želivka, nebo z důvodu nárůstu nájemného“ doplnila Blaszczyková.

Výše ceny vody dle provozovaných lokalit zde

Zákaznická linka

840 111 322 

nebo

601 275 275

Zasílací adresa:

Novohospodská 93

261 01 Příbram IX

 

datová schránka: mw2g7ve

 

Žádost o existenci inženýrských sítí

Potřebujete zjistit, zda na vašem pozemku jsou vodovodní a kanalizační sítě? Pak vyplňte žádost

a informace vám bude zaslána.

Rozbory vody

Akreditovaná laboratoř         

1. SčV, a.s. provádí rozbory pitných a odpadních vod.

Kalkulačka spotřeby vody

 estimez-conso-3.swf