Úvod Média Tiskové zprávy 1. SčV vyzývá ke kontrole objektů

1. SčV vyzývá ke kontrole objektů

1. SčV vyzývá ke kontrole objektů

12. březen 2021

V souvislosti s mrazivým  počasím a následným prudkým oteplením v minulých dnech eviduje společnost 1.SčV, a.s. na větší množství úniků pitné vody na vodovodní síti i v objektech odběratelů.

Tyto úniky mohou být způsobeny nejčastěji povolením zamrzlého vodoměru či vnitřních rozvodů. „Případné zamrznutí vodoměru a armatur na vodovodní přípojce z důvodu nedostatečného izolačního zabezpečení  často způsobuje jejich poškození a po oblevě pak vytéká voda z těchto poškozených míst.“ uvedla Kristina Blaszczyková, tisková mluvčí společnosti 1. SčV, a.s., která je provozovatelem vodohospodářské infrastruktury v majetku obcí a měst na Příbramsku, Praze-západ a Praze-východ.

V současné době, ovlivněné covidovou pandemií, kdy jsou některé provozovny dlouhodobě uzavřené, vodohospodáři doporučují  jejich pravidelnou kontrolu (včetně vodoměrných šachet).

„Doporučujeme zákazníkům, aby provedli jednoduchou kontrolu vodoměru, který by v případě uzavřené provozovny, či neobývaného objektu neměl vykazovat žádný odběr.“ doplnila Blaszczyková.

Vyplatí se  vodovodní zařízení kontrolovat průběžně a v případě, že jsou odběry vody minimální nebo dokonce žádné, je nutné rozvody vody úplně vypustit. Jen tak odběratel předejde nepříjemnému překvapení za vysoké platby způsobené skrytými úniky vody, kromě škody na nezabezpečeném vodoměru, za kterou plně zodpovídá podle zákona odběratel.

V případě zjištění úniku pitné vody či havárie, nás kontaktujte  prostřednictvím zákaznické linky na tel. čísle 840 111 322, nebo 601 275 275 nebo prostřednictvím webových stránek www.1scv.cz

Zákaznická linka

Bílá linka:

840 111 322 

Mobil:

601 275 275

Zasílací adresa:

Novohospodská 93

261 01 Příbram IX

 

datová schránka: mw2g7ve

 

Žádost o existenci inženýrských sítí

Potřebujete zjistit, zda na vašem pozemku jsou vodovodní a kanalizační sítě? Pak vyplňte žádost

a informace vám bude zaslána.

Rozbory vody

Akreditovaná laboratoř         

1. SčV, a.s. provádí rozbory pitných a odpadních vod.

Kalkulačka spotřeby vody

 estimez-conso-3.swf