Úvod Články Dotazy spotřebitele Proč je někdy voda z kohoutku bílá?

Proč je někdy voda z kohoutku bílá?

Proč je někdy voda z kohoutku bílá?

22. říjen 2008

Když otočíte vodovodním kohoutkem, někdy se stane, že voda, která z něho teče, má bílou barvu. Může Vás to znepokojit. Na tomto jevu není níc znepokojujícího. Příčinou zabarvení vody doběla je vzduch, rozpuštěný nebo rozptýlený ve vodě v podobě mikroskopických bufalinek, kterv se za atmosférického tlaku v otevřené sklenici začne z vody pomalu uvolňovat.

Zabarvení vody doběla může mít tyto důvody: Nejčastější příčina souvisí s tím, že některé vodovodní kohoutky jsou vybaveny tzv. perlátory. Potom dochází k tomu, že voda tekoucí z kohoutku je promíchána se vzduchem, a to v proporcích, které závisí na stavu perlátoru (je-li pravidelně čištén) a na prutoku odebírané vody.

Voda, kterou si natočíte, má tedy bělavé zabarvení. Stačí ji nechat v otevřené karafě několik minut odstát a bude opět průzračná. Dále dbejte na pravidelné čištění perlátoru. Pokud má totiž zanesený filtr, je efekt bílé vody výraznější.

Je možné, že se Vám občas stane, že se objeví bílé zabarvení vody poté, co byla na síti provedena oprava a síf je znovu uvedena do provozu (je možné, že se do potrubí dostal vzduch). Tento jev trvá pouze několik hodin. Pokud by přetrvával déle, nebo by se objevoval pravidelně, prosíme Vás, abyste nás informovali.

Závěrem:

Bíle zabarvená voda je většinou jev, který by Vás neměl znepokojovat. Věnujte mu pozornost pouze ve výše uvedených případech.

Zákaznická linka

840 111 322 

nebo

601 275 275

Zasílací adresa:

Novohospodská 93

261 01 Příbram IX

 

datová schránka: mw2g7ve

 

Žádost o existenci inženýrských sítí

Potřebujete zjistit, zda na vašem pozemku jsou vodovodní a kanalizační sítě? Pak vyplňte žádost

a informace vám bude zaslána.

Rozbory vody

Akreditovaná laboratoř         

1. SčV, a.s. provádí rozbory pitných a odpadních vod.

Kalkulačka spotřeby vody

 estimez-conso-3.swf