Úvod Články Dotazy spotřebitele Může se vodoměr točit sám?

Může se vodoměr točit sám?

22. říjen 2008

I tuto otázku si někdy možná kladete. Přestože jsou utažené kohoutky, stále na číselníku Vašeho vodoměru defilují čísla. Vysvětlení je zde: , Aby se vodoměr mohl "točit", potřebuje energii, kterou mu dodává voda, která jím protéká, za podmínky, že voda z vodoměru také odtéká. Váš vodoměr se bude "točit" rychleji či pomaleji, dle množství vody, které jím protéká.

Pokud nespotřebováváte, vodu, nebude se točit ... pokud ovšem není na Vašem vnitřním rozvodu (za vodoměrem) porucha a voda neuniká. Jak zjistit, že se u Vás doma vyskytuje porucha? Většina úniků vody je viditelných. Nejlepším prostředkem k ověření těsnosti Vašich vnitřních rozvodů (soukromé části zařízení) je odečíst stav vodoměru večer před spaním a ráno ihned po probuzení (aniž byste spotřebovali kapku vody) provést druhý odečet. Pokud se stav vodoměru změní, na Vašem zařízení skutečně dochází k úniku vody. Doporučujeme raději zavolat instalatéra, protože ...

Věděli jste tohle?

  • Kapající kohoutek způsobí nárůst Vaší roční spotřeby vody minimálně o 20 m3 (tedy 20 tis. litrů)!
  • Protékající nádrž na vodu u WC představuje nárůst Vaší spotřeby vody minimálně o 250 m3 (250 tis. litrů) za rok!
  • Citlivost bytových vodoměrů není menší než dvacet až třicet litrů vody za hodinu; nedokáží tedy reagovat na nejmenší úniky vody. Domovní vodoměr (fakturační měřidlo pro celý dům) však při výskytu více skrytých úniků již reagovat dokáže. Toto spolu s povolenou odchylkou přesnosti vodoměru může způsobit rozdíl mezi součtem měření bytových vodoměrů a vodoměru domovního.

Závěrem:

Nezanedbávejte poruchy na Vašich vnitřních rozvodech i když jsou malé. Vyhledávejte je a ušetříte. Všechny vodoměry mají povolenou odchylku měření a není možné zajistit absolutní shodu měření bytových a domovních vodoměrů.

Zákaznická linka

840 111 322 

nebo

601 275 275

Zasílací adresa:

Novohospodská 93

261 01 Příbram IX

 

datová schránka: mw2g7ve

 

Žádost o existenci inženýrských sítí

Potřebujete zjistit, zda na vašem pozemku jsou vodovodní a kanalizační sítě? Pak vyplňte žádost

a informace vám bude zaslána.

Rozbory vody

Akreditovaná laboratoř         

1. SčV, a.s. provádí rozbory pitných a odpadních vod.

Kalkulačka spotřeby vody

 estimez-conso-3.swf